AKTUALNOŚCI

Razem stawimy czoła wyzwaniu! Rektor Kolegium Jagiellońskiego do Studentów

Drodzy Studenci Kolegium Jagiellońskiego,

Rozwój wypadków związany z epidemią koronawirusa, w sposób radykalny zmienił życie w naszym kraju. W ciągu zaledwie kilku dni musieliśmy zmienić zasady swojego funkcjonowania we wszystkich wymiarach.

Nasza Uczelnia, podążając za Państwa oczekiwaniami i rekomendacją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zmieniła formę prowadzenia studiów, na prowadzenie kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

         Obecnie priorytetem Uczelni jest zapewnienie naszym Studentom możliwości kontynuowania nauki w nowych warunkach. Z każdym dniem wprowadzamy nowe zawartości merytoryczne na naszą stronę internetową, dzięki którym kontynuowany jest proces kształcenia. Wykładowcy pozostają w stałym kontakcie ze Studentami, wspierając zwłaszcza tych, którzy przygotowują swoje prace dyplomowe. Staramy się, aby nasza Kadra Akademicka była dla Państwa dyspozycji i wspierała Was w kontynuowaniu nauki. Mimo różnych ograniczeń w kontakcie fizycznym, stale funkcjonuje administracja Uczelni i stara się odpowiadać na bieżąco na zgłaszane potrzeby.

Czynimy wszystko, aby niezależnie od tego jak długo będziemy musieli przechodzić trudne chwile związane z limitowaniem otwartej działalności, maksymalnie realizować tok kształcenia i nie dopuścić, aby utracili Państwo rok nauki bądź nie uzyskali oczekiwanych dyplomów.

Mamy świadomość, że czas jest trudny dla wszystkich, jednak z pewnością pamiętać należy, że kontynuowanie nauki właśnie teraz, jest najlepszą inwestycją w przyszłość, która przecież stoi przed Wami. Wspomnieć tu można pokolenie naszych dziadków, którzy w koszmarnych czasach niemieckiej okupacji, w jeszcze trudniejszych warunkach studiowali na tajnych kompletach z nadzieją, że wojna się skończy, a oni będą potrzebni odbudowującej się Ojczyźnie.

Musimy zatem wspólnie stawić czoła temu wyzwaniu. Jeśli będziemy razem, na pewno nam się uda.

 

         Prof. KJ dr hab. Grzegorz Górski

         Rektor Kolegium Jagiellońskiego

Skip to content