AKTUALNOŚCI

Delegacja Kolegium Jagiellońskiego w Chinach- relacja

W dniach 7 -12 kwietnia 2019 roku delegacja Kolegium Jagiellońskiego przebywała w Chinach. Delegacja Kolegium Jagiellońskiego w Chinach

 Pekin

Nasi przedstawiciele wraz z panem Mariuszem Kałużnym- Dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu oraz Zastępcą Prezydenta Torunia- Zbigniewem Rasielewskim,  najpierw odwiedzili Pekin, gdzie głównym punktem wizyty było spotkanie z władzami centrali Instytutów Konfucjusza HANBAN. W trakcie tego spotkania zaprezentowana została przygotowana i wdrożona przez nasz ośrodek unikalna w skali światowej koncepcja nauczania języka chińskiego w przedszkolach. W Toruniu bowiem, we współpracy z władzami Miasta realizowane jest nauczanie języka dzieci przedszkolnych aż w dziesięciu placówkach. W ramach tego przedsięwzięcia blisko 200 dzieci poznaje podstawy j. chińskiego oraz kulturę Chin. Delegacja Kolegium Jagiellońskiego w Chinach

Delegacja Kolegium Jagiellońskiego w Chinach

Wizyta delegacji Kolegium Jagiellońskiego w Chinach

 

Delegacja Kolegium Jagiellońskiego w Chinach

Wizyta delegacji Kolegium Jagiellońskiego w Chinach

Wuhan

Drugi etap wizyty miał miejsce w Wuhan. W szkole odbyła się ceremonia powitania  oraz spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. sekretarz komitetu partii Shang Gang oraz wiceprezydent Jiang Tao. Prof. Grzegorz Górski w imieniu delegacji podziękował za przyjęcie szkoły. Powiedział, że Kolegium Jagiellońskie będzie współpracować z Uniwersytetem w Hubei, aby prowadzić klasę Konfucjusza i promować wzajemne zrozumienie i współpracę między dwoma uniwersytetami. Pan Mariusz Kałużny zaprosił studentów Uniwersytetu Hubei do Polski, aby przeprowadzić wymianę sportową. Pan Zbigniew Rasielewski powiedział, że władze Torunia dołożą wszelkich starań, aby wspierać rozwój klasy Konfucjusza i pomagać Kolegium Jagiellońskiemu i Uniwersytetowi Hubei we współpracy i wymianie.Oprócz spotkania z władzami partnerskiego Uniwersytetu Hubei oraz posiedzenia Board of Directors naszego ośrodka, nasza delegacja spotkała się z władzami Hubei i miasta Wuhan.

Obie strony dokonały również przeglądu planu prac Instytutu Konfucjusza w 2019 r.  Władzom Hanban przedstawione zostały plany rozwoju naszej aktywności na nadchodzący rok i kolejne lata. W szczególności przedstawiona została koncepcja rozwoju naszej działalności w Bydgoszczy, którą rozwijamy we współpracy z tamtejszym Uniwersytetem Techniczno-Przyrodniczym.

Przeprowadzono również rozmowy na temat nawiązania przyjaznych i opartych na współpracy stosunków między miastem Toruń a miastem Wuhan, a także przeprowadziły rozmowy na temat rozwoju roli naszego ośrodka oraz wymiany dotyczące sportu, kultury, edukacji i gospodarki.

Delegacja Kolegium Jagiellońskiego w Chinach

Wizyta delegacji Kolegium Jagiellońskiego w Chinach

Delegacja Kolegium Jagiellońskiego w Chinach Delegacja Kolegium Jagiellońskiego w Chinach

Skip to content