AKTUALNOŚCI

Wizyta delegacji Kolegium Jagiellońskiego na Wileńszczyźnie

Na zaproszenie lidera Polaków na Litwie Europosła pana Waldemara Tomaszewskiego oraz Mer Rejonu Wileńskiego pani Marii Rekść w Wilnie przebywała delegacja Kolegium Jagiellońskiego z panią Rektor dr Joanną Górską – Szymczak na czele. Głównym celem wizyty był udział w najważniejszym święcie społeczności polskiej na Wileńszczyźnie – dorocznych dożynkach. Uroczystość ta gromadzi przedstawicieli z 23 gmin rejonu i jest niezwykłą manifestacją przywiązania do polskości mieszkańców tej ziemi.

Podczas wizyty przedstawiciele Kolegium omówili również możliwość dalszego rozwoju współpracy naszej Uczelni z polskimi instytucjami na Wileńszczyźnie. Owocem tych rozmów będą kolejne wspólne inicjatywy.

Warto też dodać, że równocześnie wycieczkę szkolną do Wilna zorganizowało Liceum Jagiellońskie, placówka prowadzona przez naszą Uczelnię. Uczniowie mieli niezwykłą możliwość obcowania z najważniejszymi źródłami polskiej tożsamości kulturalnej i podziwiania przywiązania do polskości ich wileńskich rówieśników.

Skip to content