AKTUALNOŚCI

10.12.2016 Debata “Nowy Jedwabny Szlak – Szansa dla Polski”

W dniu 10 grudnia 2016 r. w ramach organizowanych przez naszą Uczelnię Debat Jagiellońskich odbyła się debata na temat Nowego Jedwabnego Szlaku oraz wynikających z tego projektu szansach dla Polski.

W Debacie, którą poprowadził prof. Grzegorz Górski, wzięli udział prof. Łukasz Gacek z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz dr Marceli Burdelski z Kolegium Jagiellońskiego. Obaj dyskutanci są znakomitymi znawcami tematyki chińskiej, znanymi ze swych wieloletnich studiów i badań tego zagadnienia.

Projekt Nowego Jedwabnego Szlaku został zaprezentowany w swoim historycznym kontekście. Obecne przedsięwzięcie to założenie wyznaczające kierunki rozwoju Chin na okres najbliższego ćwierćwiecza. Polska może zająć w tym projekcie ważne miejsce, ale konieczne jest podjęcie realnej współpracy ze stroną chińską, poszukującą silnego partnera w tej części Europy.

Kolejna Debata Jagiellońska odbędzie się w styczniu 2017 roku i mamy nadzieję, że spotka się z podobnie dużym zainteresowaniem, jak ta listopadowa poświęcona wyborom w USA oraz opisana wyżej poświęcona problematyce chińskiej.

 

[envira-gallery id=”9027″]

Skip to content