AKTUALNOŚCI

Bardzo wysokie oceny Kongresu Pedagogiki Chrześcijańskiej

Wychowanie Trwa Wiecznie

Za nami II Ogólnopolski Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej – Wychowanie Trwa Wiecznie, którego inicjatorem i pomysłodawcą był Rektor Kolegium Jagiellońskiego – prof. Grzegorz Górski.
Kongres był spotkaniem praktyków i badaczy podczas którego stworzyliśmy forum wymiany doświadczeń i dyskusji nad Raportem Rzecznika Praw Dziecka na temat dobrostanu dzieci w Polsce.

Podsumowanie kongresu przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka

Podczas wystąpienia Przemysław Czarnek powołał się na badania Rzecznika Praw Dziecka i podkreślił, że od 2003 roku tego typu badań naukowych, na tak dużą skalę, jeszcze nie było.
– Według badań dzieci w rodzinie czują się dobrze i czują, że są kochane oraz wspierane. W związku z tym Minister Edukacji i Nauki zachęcał, aby wspierać rodzinę i nie podważać jej autorytetu. Dążenie do rozwoju rodziny powinno być priorytetem.
Podsumowanie Kongresu dostępne na stronie Ministerstwa LINK

Pozytywne opinie na temat Kongresu

Konferencja miała charakter naukowy i popularno-naukowy. Dzięki temu, że występowali na niej m.in. nauczyciele, nauczyciele akademiccy, ministrowie, wiceministrowie, księża, aktywiści, mogliśmy zapoznać się z wieloma analizami naukowymi, a także osobistymi doświadczeniami prelegentów. To były dwa inspirujące dni pełne fantastycznych wystąpień i dyskusji. Ogromnie cieszy nas tak pozytywny odbiór Kongresu, i tak wiele pozytywnych opinii. Wydarzenie nie uszło uwadze prof. Bogusławowi Śliwerskiemu, który podzielił się opinią na swoim blogu LINK .

Podziękowania

Fundacja Życie – ogromnie dziękujemy Wam za współpracę! Nie możemy się doczekać III edycji Kongresu.
Podziękowania kierujemy także do Polski Cukier oraz Polskie Przetwory za bycie partnerem tego wydarzenia.

Fotorelacja

Skip to content