AKTUALNOŚCI

Delegacja Kolegium Jagiellońskiego na Uniwersytecie Vigo

Uniwersytet Vigo

Na początku lutego delegacja Kolegium Jagiellońskiego (prof. dr hab. Grzegorz Górski oraz ks. dr Adam  Machowski) udała się z wizytą do Hiszpanii, na Uniwersytet Vigo. Nasi przedstawiciele przebywali w Kampusie Uniwersytetu w Ourense. Spotkali się tam z Wicerektorem Uniwersytetu zarządzającym tym Kampusem Panią Prof. Esther de Blas Varela.

Przebieg wizyty

Podczas pobytu na UV, prof. dr hab. Grzegorz Górski oraz ks. dr Adam  Machowski wygłosili wykłady dla studentów tamtejszego Kampusu, omawiali też kierunki rozwoju współpracy z Wydziałem Nauk Pedagogicznych tego Uniwersytetu. Wspólnie z profesorami hiszpańskimi odbyli również seminaria naukowe, podczas których wymienione zostały opinie na temat systemów wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego w obu krajach.

Obie strony uznały konieczność intensyfikacji współpracy w ramach programu ERASMUS + (wymiana studencka oraz wymiana akademicka), jak również współpracy naukowej i wydawniczo-publikacyjnej. W najbliższym czasie Toruń odwiedzi delegacja z Hiszpanii, zaś do Hiszpanii udadzą się nasi przedstawiciele w celu przedyskutowania współpracy z tamtejszym Wydziałem Prawa.

     University of Vigo to nowoczesna i innowacyjna instytucja oferująca ponad 50 stopni kursów na trzech różnych kampusach:

  1. Kampus Vigo – obejmujący zarówno kampus Lagoas Marcosende (15 km od centrum miasta), jak i historyczny kampus w Torrecedeira,
  2. Kampus Ourense,
  3. Kampus Pontevedra.
Uniwersytet Vigo

Uniwersytet Vigo

W trzech kampusach zarejestrowanych jest ponad 24 000 studentów, a 1600 wykładowców prowadzi studia licencjackie i podyplomowe na Uniwersytecie.  Uniwersytet Vigo to instytucja zaangażowana we współpracę międzynarodową, podpisał ponad 400 umów o współpracy z instytucjami szkolnictwa wyższego w 38 różnych krajach.

Oficjalna strona www Uniwersytetu:

University of Vigo

Bardzo cieszymy się, że tak owocnie zapowiada się nasza współpraca.

Skip to content