AKTUALNOŚCI

Projekt „Droga do niezależności – kobieta sukcesu”

 „Droga do niezależności – kobieta sukcesu”

Zainaugurowany przez nas w lutym cykl spotkań z kobietami sukcesu, spotkał się z dużym zainteresowaniem. W obu spotkaniach uczestniczyło łącznie ponad 150 osób, które z uwagą przysłuchiwały się niezwykle ciekawym doświadczeniom życiowym i zawodowym zaproszonych Bohaterek.

Spotkanie lutowe odbyło się z Panią Dr Magdaleną Ogórek. Punktem odniesienia dla tego spotkania była książka Jej autorstwa, poświęcona zbrodniczej działalności niemieckiej rodziny Wachterów. Wachterowie podczas wojny, wykorzystując pozycję w niemieckiej administracji, dokonali wielkiej grabieży dzieł sztuki znajdujących się w zbiorach polskich instytucji i osób prywatnych. Po wojnie nie udało się odzyskać nic z tego zagrabionego mienia. Zagadnienie odzyskiwania utraconych w czasie wojny cennych dzieł sztuki jest zajęciem, któremu Dr M. Ogórek oddaje się ostatnio z dużymi sukcesami. Ponadto prowadzi teraz kilka programów telewizyjnych, w których wykazuje się znakomitym warsztatem dziennikarskim. Podczas spotkania wspominane były także doświadczenia M. Ogórek z kampanii prezydenckiej w 2015 roku. Nasz Gość odpowiedział także na bardzo wiele niezwykle interesujących pytań ze strony zebranych. Co warte podkreślenia, spotkanie w Toruniu odbywało się w dniu urodzin Pani Magdaleny, która z tej okazji usłyszała gromkie „sto lat” ze strony uczestników spotkania.

Spotkanie które odbyło się w marcu miało inny charakter. Jego Bohaterką była Pani Magdalena Flisykowska, która od wielu lat pełni funkcję Skarbnika Miasta Torunia. Dzięki Pani Magdalenie uczestnicy spotkania mogli usłyszeć niezwykle ciekawe informacje dotyczące tworzenia budżetu miasta czy jego realizacji. Konstruowanie tego dokumentu, jest zadaniem niezwykle trudnym, a do tego wymaga całorocznego moderowania. Pani Skarbnik przybliżała też różne obszary działania administracji miejskiej w kontekście uwarunkowań finansowych. Mogliśmy się też dowiedzieć o pozazawodowych pasjach naszej Bohaterki, która należy do czołowych zawodniczek w Polsce w bowlingu. Okazało się również, że Pani Skarbnik jest od kilku dni szczęśliwą Babcią bliźniąt, co również zostało przyjęte wielkimi brawami i życzeniami.

[envira-gallery id=”14245″]

 

Wkrótce kolejne spotkania.


Zapraszamy na spotkanie

z Panią Magdaleną Flisykowską – Kacprowicz – Skarbnik Gminy Miasta Toruń

 

„Droga do niezależności – kobieta sukcesu” – program stworzony specjalnie dla Pań. Projekt obejmuje cykl spotkań z kobietami które, odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia.

Z kobietami które nie boją się wyzwań, są pełne determinacji i wymagają wiele od siebie. Nasi goście pragną przekazać swoją wiedzę, przedstawić nie zawsze prostą ścieżkę kariery i zmotywować Panie do działania.

„Być może urodziłaś się bez skrzydeł. Ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć” – Coco Chanel

Skip to content