AKTUALNOŚCI

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2014/2015

W dniu 12 października 2014 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015 w Kolegium Jagiellońskim – Toruńskiej Szkole Wyższej. Rozpoczęła się ona od Mszy Św. w Bazylice Katedralnej Św. Jana Chrzciciela i Św. Jana Ewangelisty w Toruniu, po której władze uczelni złożyły kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Następnie w Sali Małej Dworu Artusa odbyła się akademicka część uroczystości. W przemówieniu inauguracyjnym Jego Magnificencja Rektor KJ-TSW dr Jan Parys powiedział m.in.: “Ostatni rok pokazał, że prowadzone w Kolegium Jageillońskim kierunki studiów są bardzo aktualne i potrzebne, że nie są to kierunki na których uczymy się dla zabawy. Absolwenci kierunku stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo są potrzebni, by Polska prowadziła mądrą politykę, zwłaszcza wtedy, kiedy na wschód od nas trwa wojna. Absolwenci administracji są potrzebni by Polska miała silne i nowoczesne państwo. Absolwenci kierunku pedagogika są również niezbędni. Dziś nasz kraj potrzebuje nie tylko dobrych, nowocześnie przygotowanych pedagogów. Polska potrzebuje dziś młodzieży, która wie co to Ojczyzna, młodzieży która wie czym jest patriotyzm i jak razem obywatele mają realizować dobro wspólne. Przed przyszłymi pedagogami stoją zatem trudne zadania wychowawcze. Postaramy się by ten, kto ukończy studia na naszej uczelni miał nie tylko dyplom i zawód, ale także by pracując umiał wzmacniać naród i państwo. Bo w sytuacji narastających niepokojów wokół naszej Ojczyzny jest to obowiązek każdego z nas.”

Wykład inauguracyjny pt. “Wychowanie człowieka w epoce zakwestionowania norm i wartości” wygłosił ks. prof. Jerzy Bagrowicz.,

Skip to content