AKTUALNOŚCI

Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024

Vivat Academia, vivant professores!

Rok Akademicki 2023/2024 został oficjalnie zainaugurowany! Wyrażamy głęboką wdzięczność dla każdego studenta, absolwenta, pracownika oraz gościa Akademii Jagiellońskiej, który zaszczycił nas swoją obecnością.

Inaugurację roku Akademii Jagiellońskiej wzniosłym przemówieniem otworzyła Rektor, dr Joanna Górska-Szymczak.

W czasach, gdy powstawały uniwersytety, to były to korporacje w których decydującą rolę odgrywali właśnie żacy. Używając języka polityki – to oni byli suwerenami w uniwersytetach. Dziś mamy inny model uczelni wyższych, ale dla nas – mówię to z pełną odpowiedzialnością – to właśnie wy, studenci, jesteście podstawowym sensem i celem istnienia. To co i jak robimy, robimy dla was. Jesteście w centrum naszego zainteresowania i naszych starań i wasz przyszły los, jest dla nas ważny.

Dziękuję dzisiaj wszystkim tym, którzy wspierają w różnej formie Akademię Jagiellońską. Dziękujemy za to wsparcie, za uznanie dla naszych wysiłków i starań. Nasze osiągnięcia są również waszymi sukcesami.

Tymi wartościami, którym zawsze będziemy służyć i którym zawsze pozostaniemy wierni, są Prawda, Dobro i Piękno.

Składamy serdeczne podziękowania Wiceministrowi Edukacji i Nauki, dr. Tomaszowi Rzymkowskiemu, nie tylko za inspirujące przemówienie, ale również za jego wartościowy wkład jako wykładowcy naszej Uczelni.

Serdecznie dziękujemy Prezydentowi Miasta Torunia Michałowi Zaleskiemu ze docenienie naszej Uczelni, za piękne słowa oraz za wręczenie pamiątkowego Medalu Roku Mikołaja Kopernika.

Fot. Wojtek Szabelski Fotograf 

Od 20 lat Akademia Jagiellońska jest miejscem starannej edukacji młodych Polek i Polaków i słusznie chlubi się swoją coraz lepszą pozycją w gronie niepublicznych ośrodków akademickich. W tym roku po raz kolejny zajęła w tym kręgu pierwsze miejsce w Toruniu, w województwie kujawsko-pomorskim i w całej północnej Polsce. A dziś zainaugurowała uroczyście 21. rok akademicki.

Gratuluję uczelni jubileuszu i sukcesów, a w geście uznania dla jej działalności w imieniu samorządu miejskiego Torunia wręczyłem na ręce JM Rektorowi Joannie Górskiej-Szymczak Medal Pamiątkowy Roku Mikołaja Kopernika.

https://www.facebook.com/PrezydentToruniaMichalZaleski

Wykład Inauguracyjny wygłoszony został przez prof. dr hab. Krzysztofa Szczuckiego – Prezesa Rządowego Centrum Legislacji.

Z okazji XX-lecia Akademii Jagiellońskiej w Toruniu, Pani Rektor Joanna Górska-Szymczak wręczyła pracownikom uczelni monety kolekcjonerskie, przekazane przez Narodowy Bank Polski.

Pełna fotorelacja z wydarzenia na profilu Facebook: Akademia Jagiellońska w Toruniu

Video relacja dostępna już wkrótce na kanale Youtube: Akademia Jagiellońska w Toruniu

Skip to content