AKTUALNOŚCI

IV FORUM PSYCHOPEDAGOGICZNE

Głównym celem forum jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym różnorodnej tematyki z takich dziedzin nauki jak pedagogika i psychologia. Przeznaczone jest dla osób, grup zawodowych na co dzień zajmujących się tą problematyką (m. in. nauczycieli, pedagogów, psychologów, psychoterapeutów, kuratorów sądowych, pracowników ośrodków pomocy społecznej i poradni psychologiczno-pedagogicznych, wychowawców z domów dziecka, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, zakładów poprawczych, świetlic środowiskowych) oraz dla wszystkich zainteresowanych tematyką forum.

Prowadzącymi zajęcia będą przedstawiciele świata nauki oraz praktycy, którzy chętnie podzielą się z Państwem swoją wiedzą, umiejętnościami i bogatym doświadczeniem. W ciągu jednego dnia stworzymy niepowtarzalną okazję do uczestnictwa w wybranych przez siebie zajęciach z obszarów, którymi najbardziej się Państwo interesują. Poszerzą Państwo dotychczasową wiedzę, zdobędą nowe umiejętności, które mogą okazać się przydatne w pracy zawodowej.

Na zakończenie przewidziane jest uroczyste rozdanie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo oraz zdobytą wiedzę i nowe umiejętności

Tegoroczna oferta forum jest bardzo szeroka. Występują w niej zagadnienia związane z psychomanipulacją w szkole, funkcjonowaniem osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dowiedzą się Państwo jak skutecznie radzić sobie ze stresem w pracy nauczyciela oraz jak unikać wypalenia zawodowego. Zaprezentujemy tematykę związaną z agresją w szkole wobec nauczycieli i przedstawimy sposoby jej zapobiegania. Pokażemy najnowsze i najskuteczniejsze sposoby pracy z klientem w relacji kat – ofiara. Przybliżymy aktualną sytuację kuratorskiej służby sądowej w Polsce. Zobrazujemy praktyczną psychologię komunikacji – mowę ciała, a także ujawnimy sposoby wykrywania kłamstwa. Zapoznamy Państwa z ofertą specjalnych potrzeb edukacyjnych w reformującej się szkole.

Skip to content