AKTUALNOŚCI

KONFERENCJA O BEZPIECZEŃSTWIE W CYBERPRZESTRZENI

29 kwietnia 2015 roku odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu w cyberprzestrzeni (Bezpieczeństwo informacji w systemach informatycznych wdrażanych w ramach projektu Infostrada Pomorza i Kujaw – usługi w zakresie e-administracji i informacji przestrzennej w oparciu o dobre praktyki).  Organizatorem tego wydarzenia był Departament Informatyzacji Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa współorganizowało to przedsięwzięcie.

Podczas konferencji referaty zaprezentowali prof. Richard Warner z Chicago Kent College of Law (Illinois Institute of Technology), prof. David Thaw z University of Pittsburgh School of Law, prof. Wojciech Cyrul z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Janusz Petzel z Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Jacek Janowski z Uniwersytetu Marcii Skłodowskiej – Curie. Kierownikiem naukowym konferencji był prof. Grzegorz Górski z Kolegium Jagiellońskiego.

Konferencja z udziałem przedstawicieli uczelni amerykańskich, do tego osób zaangażowanych we współpracę z kluczowymi amerykańskimi instytucjami federalnymi, była z pewnością ważnym wydarzeniem. Pozwoliła spojrzeć na problemy bezpieczeństwa cyberprzestrzeni w Polsce w kontekście doświadczeń tego niewątpliwie najbardziej zaawansowanego operatora cyberprzestrzeni.

Dzięki nawiązanym relacjom podjęte zostały również prace w celu stworzenia międzynarodowej sieci naukowej, która podejmie w nieodległej przyszłości dzialania na rzecz realizacji zaawansowanych projektów naukowo – wdrożeniowych, w kontekście funkcjonowania e-administracji w Polsce.

Skip to content