AKTUALNOŚCI

Ogólnopolski cykl seminariów pt. „Kierunki przebudowy administracji publicznej w Polsce. W 20tą rocznicę II-go etapu reformy samorządu terytorialnego”

Z inicjatywy Kolegium Jagiellońskiego – Toruńskiej Szkoły Wyższej rozpoczyna się 16 lutego 2018 roku ogólnopolski cykl seminariów pt.
„Kierunki przebudowy administracji publicznej w Polsce. W 20-tą rocznicę II-go etapu reformy samorządu terytorialnego”

Podczas ok. 10 seminariów, które odbędą się m.in. w Szczecinie, Olsztynie, Toruniu, Gdyni, Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu, odbywać się będą dyskusję wokół przygotowanego pod kierunkiem prof. Grzegorza Górskiego z Kolegium Jagiellońskiego – Toruńskiej Szkoły Wyższej raportu pt. O potrzebie przebudowy administracji publicznej. W seminariach wezmą udział parlamentarzyści,  przedstawiciele samorządu terytorialnego, przedstawiciele lokalnych i regionalnych organizacji pozarządowych, przedstawiciele nauki, etc. Efektem seminariów ma być pogłębiony „Raport społeczny na temat kierunków przebudowy administracji publicznej w Polsce”.

Patronat nad cyklem seminariów objęli : wicemarszałek Sejmu RP Stanisław Tyszka oraz przewodniczący sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego Andrzej Maciejewski.

            Pierwsze seminarium odbędzie się w dniu 16 lutego 2018 roku w Szczecinie, kolejne 23 lutego w Olsztynie oraz 16 marca w Toruniu. O następnych seminariach będziemy informowali na bieżąco. Będziemy także zamieszczali relacje z poszczególnych seminariów.

Zapraszamy również osoby zainteresowane złożeniem uwag do planowanego „Raportu” (po zapoznaniu się z opublikowanym „Raportem” zespołu prof. G. Górskiego) za pośrednictwem elektronicznym na adres : raport@akademiajagiellonska.pl.

Skip to content