AKTUALNOŚCI

PRAKTYKA ERASMUS+ – chcesz spróbować swoich sił za granicą? Zapraszamy do zapoznania się z relacją z praktyki naszej studentki Magdaleny Kouiten w Londynie…

Jestem studentką na III roku administracji w Kolegium Jagiellońskim. Od początku lipca uczestniczę w trzymiesięcznych praktykach związanych z programem Erasmus+. Praktyki odbywają się w Londynie w firmie Divento, która zajmuje się atrakcjami turystycznymi w wielu europejskich miastach. Posiadamy stronę internetową www.divento.com przez którą można bezpośrednio zarezerwować bilety na różne wydarzenia takie jak koncerty, opery oraz bilety do muzeów. Na naszej stronie można znaleźć przeróżne miejsca warte odwiedzenia takie jak lokalne butiki i restauracje, których nie znajdzie się w przewodnikach turystycznych. Nasi klienci mogą również korzystać z aplikacji, dzięki której mogą zaplanować podróż do danego miasta, wpisując nazwę miasta, czas jaki chcą jemu poświęcić oraz informację na temat intensywności podróży. Filmik przedstawia sposób w jaki działa nasza strona internetowa – https://www.youtube.com/watch?v=SVMysLC-fMA.

Moim głównych zadaniem jest pomoc kierownikowi, który sporo podróżuje, w celu znalezienia nowych ciekawych miejsc, które będzie można opublikować na naszej stronie. Zajmuję się rekrutacją osób do pracy w europejskich miastach oraz osób obcojęzycznych, którzy pomogą rozwijać naszą stronę w innych językach. Zajmuję się kwestiami administracyjnymi takimi jak zarządzanie dokumentacją, korespondencja, rozliczanie podatku bądź realizacja zamówień biletów ze strony internetowej. Obecnie również zajmuję się publikowaniem nowych „produktów” na stronie internetowej i marketingiem. Jak tylko polepszy się pogoda w Londynie moim zadaniem będzie udatnie się do dzielnicy Londynu Camden oraz Shoreditch oraz poszukanie tam miejsc wartych odwiedzenia i opublikowania na naszej stronie.

Oprócz mnie na miejscu w Londynie są dwie osoby z Włoch zajmujące się techniczną częścią strony internetowej wraz z ulepszaniem jej. Jest także studentka z Francji zajmujące się publikacją na stronie internetowej w języku francuskim oraz osoba z Hiszpanii zajmująca się hiszpańską częścią strony. W wielu europejskich miastach takich jak w Paryżu, Pradze, Wiedniu, Barcelonie i Wenecji są osoby odpowiedzialne za znajdowanie nowych atrakcji turystycznych w danych miastach. Ich zadaniem jest odwiedzenie danych miejsc, zapytanie o współpracę po czym zrobienie kilku zdjęć i opisanie danego miejsca.

Obecnie zajmujemy się poprawieniem naszych kont społecznościowych. Posiadamy fanpage na Facebooku oraz konto na Twitterze i Instagramie, ale potrzebują one jeszcze udoskonalenia. W dzisiejszych czasach bardzo ważną rolę odgrywają social media i mamy nadzieje, że dzięki temu przyciągniemy także młodsze grono odbiorców.

Czego nauczyłam się do tej pory na praktykach? Na pewno podszkoliłam język angielski, ale również w jakimś stopniu przypomniałam i poprawiłam język francuski i język hiszpański, których kiedyś się uczyłam, a teraz dzięki hiszpańskiej i francuskiej wersji naszej strony mam z nimi znowu do czynienia. Nauczyłam się korzystać z nowej platformy internetowej, publikować na niej produkty oraz realizować zamówienia przez nią złożone. Mam do czynienia ze sprawami finansowymi firmy, co również może mi pomóc w przyszłości, gdybym chciała założyć własny biznes. Cały czas korzystam z programów Microsoft Excel oraz Microsoft Word, co również poprawiło moją widzę na ten temat.

Praktyki programu Erasmus+ są dla mnie wspaniałym doświadczeniem oraz możliwością samorozwoju. Naprawdę mogę je polecić każdemu. Jest to świetnia opcja dla studentów, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i wraz z pomocą programu Erasmus+ mają okazję to zrobić. Można polepszyć swoje umiejętności w totalnie nowym środowisku i podszkolić język obcy. Do wyboru jest mnóstwo europejskich miast. Nie każdego pierwszym dodatkowym językiem jest język angielski, praktyki można odbyć chociażby w Niemczech, Francji bądź Hiszpanii.

 

Skip to content