AKTUALNOŚCI

Prestiżowy awans

Oficjalny akt nadania

11 lutego w Kolegium Jagiellońskim odbyła się konferencja, na której gościliśmy wiceministra edukacji i szkolnictwa wyższego – Tomasza Rzymkowskiego oraz posła Mariusza Kałużnego. Podczas tego spotkania wiceminister złożył na ręce rektora oficjalny akt nadania Kolegium Jagiellońskiemu nazwy Akademia Jagiellońska

 To dla nas rodzaj prestiżowego awansu. Jesteśmy w trakcie procesu ewaluacji działalności naukowej i z tego wynikają określone konsekwencje. Uzyskanie statusu akademii oznacza, że niezależnie od wyników ewaluacji ten stan z którym mieliśmy do czynienia, będzie utrzymany. My zagwarantowaliśmy sobie, spełnieniem tych wymogów, pewne możliwości kontynuowania tego wszystkiego co do tej pory robiliśmy – powiedział prof. dr hab. Grzegorz Górski.

Materiał w TVP Bydgoszcz

Materiał w Radio PiK

Medale Komisji Edukacji Narodowej

Podczas tego uroczystego spotkania odbyło się także wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżnionych zostało czworo nauczycieli i wykładowców. Przypominamy, że odznaczenia te są przyznawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli.

Wyróżnienia otrzymali: dr Joanna Górska-Szymczak, dr Wojciech Sławiński, dr Ludwik Szuba oraz mgr Nina Pruszkowska. Serdecznie gratulujemy!

Skip to content