AKTUALNOŚCI

RESOCJALIZACJA KOBIET. KUJAWSKO-DOBRZYŃSKI INSTYTUT NAUKOWY KJ-TSW WSPÓŁORGANIZATOREM IX SEMINARIUM NAUKOWEGO

W dniach 03-04 listopada 2016 roku w Zakładzie Karnym Nr 1 w Grudziądzu odbędzie się IX edycja seminarium naukowego w ramach cyklu tematycznego „Kobieta w izolacji. Rodziny skazanych – między dysfunkcją a nadzieją”.  Seminarium po raz kolejny zostanie objęte patronatem naukowym instytutu Kolegium Jagiellońskiego TSW.

Głównym celem seminarium będzie wymiana doświadczeń praktyków więziennych z kadrą naukową. W seminarium wezmą udział przedstawiciele świata naukowego oraz przedstawiciele resortów sądownictwa, więziennictwa, policji, kurateli sądowej, pomocy społecznej i instytucji kultury. Uczestnikami pierwszego dnia seminarium będą także studenci pedagogiki oraz członkowie Koła Terenowego Polskiego Towarzystwa Penitencjarnego działającego przy KJ-TSW. Studenci pozostałych kierunków, którzy chcieliby uczestniczyć w seminarium proszeni są o zgłoszenie do dziekanatu pedagogiki.

Wyjazd na seminarium zaplanowano na czwartek 3 listopada 2016 r., o godz. 8.00 z Torunia z placu Św. Katarzyny (obok parkingu), powrót do Torunia zaplanowano na godz. 17.00.

Skip to content