AKTUALNOŚCI

ROJEKT DEUTSCH-WAGEN-TOUR W KJ-TSW

8 kwietnia 2013r. gościliśmy w naszej uczelni panią Bogumiłę Manek, lektorkę Instytutu Goethego, stypendystkę DAAD (Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej), która przeprowadziła warsztaty z języka niemieckiego w ramach projektu językowego Deutsch-Wagen-Tour.

Projekt Deutsch-Wagen-Tour jest realizowany przez Instytut Goethego i ma na celu promowanie nauki języka niemieckiego w naszym kraju. Lektorzy prowadzą zajęcia nowatorskimi metodami i w niekonwencjonalny sposób przekazują informacje o Niemczech.

W warsztatach wzięło udział 50 studentów z naszej uczelni z kierunków Pedagogika, Administracja i Stosunki Międzynarodowe. Tematem przewodnim warsztatów była komunikacja międzykulturowa. Studenci z zaangażowaniem uczestniczyli w poszczególnych zadaniach językowych, rozwiązywali między innymi quiz multimedialny dotyczący wiedzy o Niemczech oraz brali udział we wspólnym śpiewaniu w języku niemieckim.

Lektorka zaprezentowała wiele kreatywnych i nowoczesnych metod nauki języka niemieckiego. Największym zainteresowaniem cieszyły się animacje językowe. Studenci aktywnie brali udział w animacjach językowych, które miały na celu przełamanie barier językowych, wspieranie kompetencji międzykulturowych, zachęcenie  do intensywnej nauki języka oraz integrację w grupie poprzez wspólną zabawę. Podczas warsztatów studenci mieli także okazję dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z nauki języka niemieckiego oraz otrzymali szereg informacji na temat studiów w Niemczech. Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał upominek.

Ostatnim punktem programu był poczęstunek, podczas którego wszyscy uczestnicy mogli skosztować niemieckich specjałów, przygotowanych przez studentów.

Skip to content