AKTUALNOŚCI

Seminarium samorządowe w Toruniu

Zgodnie z zapowiedzią, odbyły się pierwsze trzy z cyklu seminariów samorządowych. Debaty wokół kierunków przebudowy ustroju administracji publicznej w Polsce miały miejsce w Szczecinie (w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP), w Olsztynie (na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim) i w Toruniu (w Kolegium Jagiellońskim). W debatach wzięło łącznie udział ponad 300 osób reprezentujących środowiska samorządowe, administrację rządową, przedstawicieli nauki, środowisk społecznych, studentów. Podczas kolejnych seminariów punktem odniesienia dla tej debaty był materiał przygotowany przez prof. Grzegorza Górskiego (tekst tutaj).

Już pierwsze trzy seminaria pozwalają zidentyfikować dzięki prowadzonej dyskusji, wiele kluczowych problemów, przed którymi stoi dzisiaj nasz kraj. Będą one szerzej omówione i uwzględnione w raporcie końcowym, który powstanie po zakończeniu całego cyklu.
Wkrótce kolejne seminaria.

[envira-gallery id=”14233″]

 


Już w ten piątek 16 marca 2018 r. mam przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w debacie o kierunkach zmian w ustroju administracji publicznej w 20 rocznicę II etapu reformy samorządu terytorialnego z udziałem Wicemarszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – Pana dr Stanisława Tyszki.

Debata odbędzie się w Kolegium Jagiellońskim- Toruńskiej Szkole Wyższej (ul. Jęczmienna 23, 87-100 Toruń).

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content