AKTUALNOŚCI

Studenci Kolegium Jagiellońskiego jadą na Mistrzostwa Świata!

2018-07-15

Dobiegający końca piłkarski Mundial i wywołane nim zainteresowanie tym sportem, skłaniają nas do przypomnienia że nasza Uczelnia w minionym roku zaangażowana była w wiele przedsięwzięć futbolowych.

Przede wszystkim wspieraliśmy drużynę FC Toruń, która w zdobyła trzecie miejsce w Ekstralidze futsalu. Cieszymy się, że kilku piłkarzy z tej drużyny jest naszymi studentami. Natomiast dwóch naszych studentów – Tomasz Kriezel i Karol Czyszek – będzie reprezentować Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata w Futsalu, które odbędą się w Kazachstanie.

Wspomagaliśmy również drużynę piłkarską Pomorzanina Toruń, która po emocjonującym sezonie, będąc beniaminkiem w Lidze Okręgowej, wywalczyła awans do IV ligi. Również w tym zespole grają nasi studenci.

Wreszcie, firmowaliśmy drużynę biorącą udział w rozgrywkach bardzo popularnej w Toruniu Ligi Football – Arena. Nasza drużyna uzyskała awans do wyższej klasy rozgrywkowej, w której – mimo bardzo silnej konkurencji – udało się jej utrzymać. Zespół jest również zasilony naszymi studentami.
Jak widać był to sezon sukcesów tych drużyn i cieszymy się, że mogliśmy być ich częścią.

W nadchodzącym sezonie będziemy kontynuować to zaangażowanie. Podejmujemy współpracę z drużyną Elany Toruń, która będzie występować w II Lidze. Będziemy wspierać drużynę Pomorzanina Toruń w jej walce w IV Lidze oraz drużynę w Football – Arena. W Liceum Jagiellońskim uruchomiona została klasa piłkarska, dzięki której młodzi zawodnicy będą mogli znakomicie łączyć sport i naukę. Wreszcie, zamierzamy w tym roku zaznaczyć naszą obecność w akademickich rozgrywkach w piłce nożnej i futsalu.

Skip to content