AKTUALNOŚCI

XVIII ŚLIP TORUŃ 2017 – NABÓR WOLONTARIUSZY

NABÓR WOLONTARIUSZY

Organizatorzy XVIII Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych – Toruń 2017 ogłaszają nabór wolontariuszy chętnych do współpracy przy organizacji imprezy.

– Poszukujemy 50 osób chętnych do współpracy przy niniejszym wydarzeniu. Oczekujemy na zgłoszenia indywidualne, a także zbiorowe ze szkół i uczelni, które mogą u nas zrealizować program praktyk. Wszystkie osoby, które chcą zostać wolontariuszami powinny być komunikatywne, odpowiedzialne i dyspozycyjne w terminie: 25 lipca – 8 sierpnia. Osoby, które nie mają ukończonego 18 roku życia będą potrzebowały zgody rodziców lub opiekunów prawnych – mówi Łukasz Szarszewski, kierownik Referatu Sportu Wydziału Sportu i Turystyki.

XVIII Światowe Letnie Igrzyska Polonijne – Toruń 2017 odbędą się w terminie 29 lipca – 6 sierpnia na toruńskich obiektach sportowych. Do Torunia przyjadą zawodnicy z całego świata.

– Będzie to około 1.000 osób – Polaków na stałe zamieszkujących zagranicą. Wezmą oni udział w 25 dyscyplinach sportowych. To bardzo duże przedsięwzięcie logistyczne i zarazem jedna z największych tegorocznych imprez sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście – dodaje Łukasz Szarszewski.

Co należy zrobić, żeby się zgłosić?

  • odwiedzić stronę internetową: www.torun.pl,
  • odnaleźć ogłoszenie o naborze wolontariuszy (strona główna lub zakładka sport) i zapoznać się z jego treścią,
  • pobrać formularz zgłoszeniowy i wypełnić wszystkie pola,
  • odesłać (wraz ze zdjęciem) na adres poczty elektronicznej: wsit.umt@gmail.com
  • w terminie do dnia 30 czerwca 2017 roku .

Szczegółowe informacje udzielane będą wyłącznie osobom wybranym do współpracy.

Zadania realizowane w ramach współpracy świadczone będą na podstawie wytycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki RP, w odniesieniu do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Więcej informacji o imprezie: www.igrzyskaletnie.wspolnotapolska.org.pl

XVIII ŚLIP Toruń 2017 – WOLONTARIAT – FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Skip to content