AKTUALNOŚCI

Chiński Nowy Rok 2020 – relacja
Chiński Nowy Rok 2020

25 stycznia rozpoczął się w Chinach Rok Szczura

Chiński Nowy Rok, zwany również Świętem Wiosny to dla chińczyków jedno z najważniejszych świąt w ciągu roku. Tradycyjnie Święto Wiosny trwa 15 dni i zakończone jest Świętem Latarni. Chiński Nowy Rok 2020

Warto wspomnieć, że każdy rok posiada towarzyszący mu chiński znak zodiaku, który charakteryzuje nadchodzący czas. 2020 jest Rokiem Szczura.

Szczur jest pierwszym zwierzęciem w chińskim kalendarzu i również osoby urodzone pod tym zodiakiem lubią być we wszystkim pierwsze. Chińczycy wierzą, że osoby urodzone w Roku Szczura są z natury instynktowne, bystre i uważne.

Chiński Nowy Rok 2020

Chiński Nowy Rok

Chiński Nowy Rok w Kolegium Jagiellońskim

Nowy Chiński Rok świętowaliśmy także w murach Kolegium Jagiellońskiego.  Z okazji tego niezwykle ważnego święta dla kultury naszych wschodnich przyjaciół, przygotowaliśmy dla naszych gości mnóstwo atrakcji.  Oprawę artystyczną wydarzenia przygotowały lektorki Instytutu Konfucjusza w Toruniu wraz z dziećmi z toruńskich szkół i przedszkoli oraz uczniami Liceum Jagiellońskiego.

 

Chiński Nowy Rok 2020

Chiński Nowy Rok

Tuż po występach artystycznych nasi goście mogli uczestniczyć w zajęciach z wycinanek chińskich, Kung-fu, nasze lektorki  uczyły posługiwania się pałeczkami, nie zabrakło również degustacji chińskich potraw.

Spotkanie było też doskonałą okazją aby podziękować za współpracę naszym trzem lektorkom, które zakończyły swój roczny kontrakt w Confucius Classroom w Kolegium Jagiellońskim.

Chiński Nowy Rok 2020

Chiński Nowy Rok

Skip to content